یکشنبه 23 مرداد 1401
خدمات اصلی مالیاتی سایر خدمات مالیاتی

در اظهارنامه اشخاص حقوقی تحت وب اطلاعات حساب های بانکی/مجوزها/فعالیت ها/اعضا در اظهارنامه صحیح و یا کامل نمی باشد، مودی چه اقدامی می بایست انجام دهد؟


⏺ مربوط به اظهارنامه اشخاص حقوقي
⏺ مربوط به سوالات و نکات سامانه برخط دریافت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی


در اظهارنامه اشخاص حقوقی تحت وب اطلاعات حساب های بانکی/مجوزها/فعالیت ها/اعضا در اظهارنامه صحیح و یا کامل نمی باشد، مودی چه اقدامی می بایست انجام دهد؟

اطلاعات عنوان شده بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه ثبت نام الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به صورت اتوماتیک تکمیل می گردد.

درصورت نیاز به هرگونه اصلاح می بایست مودی با مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونیک اطلاعات را اصلاح نماید سپس در سامانه اظهارنامه، صفحه مشخصات شخص حقوقی، کلید بروزرسانی اطلاعات را انتخاب نماید تا اطلاعات جدول مربوطه بروز گردد.

نکته: مودی پس از رسیدن به وضعیت 44 در ثبت نام الکترونیک امکان ارسال اظهارنامه را خواهد داشت.


سوال بعدیلیست همه سوالات


پربازدید ترین سوالات مرتبط با این بخش⏺ در اظهارنامه اشخاص حقوقی تحت وب در صورتیکه برخی از جداول مورد نظر فعال نباشند، چه اقدامی می بایست انجام داد؟
⏺ در اظهارنامه اشخاص حقوقی تحت وب دریافت قبض برای مودیانی که مالیات متعلقه آن ها مبلغ صفر می باشد یا مودی تمایل به دریافت قبض ندارد، اجباری است؟
⏺ در اظهارنامه اشخاص حقوقی تحت وب، پرینت دریافتی از اظهارنامه به درستی نمایش داده نمی شود، چه اقدامی می بایست انجام شود؟
⏺ پس از ورود در اظهارنامه اشخاص حقوقی تحت وب، تمامی فیلدهای مورد نیاز پاک شده و ورود به سامانه اتفاق نمی افتد، چه اقدامی می بایست انجام داد؟
⏺ مودیانی که وضعیت ثبت نام الکترونیک آن ها غیر فعال می باشد، به چه صورت می توانند وارد سامانه اظهارنامه اشخاص حقوقی تحت وب شوند؟
⏺ در اظهارنامه اشخاص حقوقی امکان ثبت اظهارنامه جایگزین وجود دارد؟
⏺ در اظهارنامه اشخاص حقوقی تخفیف موضوع تبصره 7 ماده 105 ق.م.م چگونه اعمال می‌شود؟
⏺ در اظهارنامه اشخاص حقوقی، جدول اطلاعات دفاتر قانونی به صورت پیش فرض تکمیل شده است، آیا این اطلاعات قابل ویرایش می‌باشند؟
⏺ • در اظهارنامه اشخاص حقوقی، جدول فهرست واردات و یا صادرات به صورت پیش فرض تکمیل شده است، آیا این اطلاعات قابل ویرایش می‌باشند؟